Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да ће сва лица која су својим чињењем допринела привођењу петоро Срба, директора здравствених и просветних институција Републике Србије са централног дела Косова и Метохије, бити гоњена и санкционисана у складу са законима Републике Србије.
Дачић је, поводом противправног и неоснованог привођења петоро Срба од стране привремених институција самоуправе у Приштини, поручио да је МУП одлучан у намери да сви одговорни за овај антисрпски чин буду третирани најстроже у складу са законима Републике Србије.
Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије
Извор фотографије: Танјуг (архива)


