Министарствo унутрашњих послова Владе Републике Србије саопштило је да су припадници Одељења за борбу против корупције УКП-а, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву, ухапсили Г. Д. (1976) из Ужица због постојања основане сумње да је извршио кривично дело проневера у обављању привредне делатности.
Како се сумња, он је у својству руководиоца Сектора за економско-финансијске послове и благајника у ПД „Беломˮ доо Узићи, од јануара 2025. до 26. децембра 2025. године, из благајничке касе, којој је једино он имао приступ, присвојио новац који му је поверен на раду у износу од 24.569.596 динара.
Он је на тај начин прибавио себи корист и оштетио у истом износу наведено привредно друштво, због чега ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.
Полицијски службеници Министарства унутрашњих послова наставиће рад на сузбијању корупције на територији Републике Србије, наводи се у саопштењу.
Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије


