Србија на време препознала важност информационе безбедности

Нема коментара Share:

Директор Канцеларије за ИТ и еУправу Владе Републике Србије Михаило Јовановић изјавио је данас, на отварању конференције „Pulse360“, посвећене информационој безбедности, да држава континуирано ради на подизању свести о важности информационе безбедности у 21. веку.

Јовановић је, говорећи о раду Владе Србије и Канцеларије за ИТ и еУправу, као и о улози Државног дата центра у овом домену, рекао да користимо најновије технологије, градимо и едукујемо стручњаке.

Једна од битних активности која је у протеклом периоду помогла у подизању квалитета информационе безбедности у нашој земљи је и оснивање безбедносно оперативног центра SOC, тима који у реалном времену брине о безбедности информационих система у државном клауду, у државним дата центрима у Београду и Крагујевцу, као и у системима који се налазе у мрежи државних органа, истакао је он.

Према његовим речима, кључну улогу у заштити система има тим инжењера и аналитичара који се баве анализом, откривањем и спречавањем инцидената сајбер безбедности, радећи 24 часа, седам дана у недељи.

Јовановић је, када је у питању улога Државног дата центра у очувању информационих система, указао на то да је Република Србија на време препознала важност изградње дигиталне инфраструктуре.

Главни симбол дигиталне трансформације у Србији je, како је објаснио, Државни дата центар у Крагујевцу, који чине два објекта, изграђена по највишим техничким и светским стандардима, где се чувају подаци свих грађана и привреде.

Он је подсетио на то да је овај дата центар уједно и први који је добио сертифкат за ЕН 50600 класу четири дата центра у источној и југоисточној Европи, те да се ту налази и Прва платформа за вештачку интелигенцију у нашој земљи.

Србија на време препознала важност информационе безбедности

Аутор: Mарина Јанчевић

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Претходна вест

Интензиван и континуиран политички дијалог са Словачком на свим нивоима

Следећа вест

Подршка за економско оснаживање избегличких породица у Лозници

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *