Надлежне институције настављају борбу против хибридног рата

Нема коментара Share:

Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић изјавила је данас да нема наговештаја да ће лажним дојавама о постављеним бомбама ускоро доћи крај и истакла да надлежне институције настављају борбу против таквог вида хибридног рата.

Брнабић је, гостујући на Телевизији „Б92“, најавила да ће државни врх ускоро имати састанак на којем ће се разматрати евентуално формирање јединственог тима у који ће бити укључене службе безбедности МУП-а и Војске Србије, као и Канцеларија за ИТ и е-управу са циљем да се централизују сви ресурси.

Према њеним речима, ове нападе је тешко зауставити јер су веома добро организовани, долазе из много земаља са различитих сервера, али ми настављамо да се боримо против тога 24 часа, седам дана у недељи.

Премијерка је нагласила да се штите све државне институције, подаци грађана, банкарског сектора, привреде, царине и све што покушава да се нападне хакерским нападима.

Србија се, како је подвукла, налази у озбиљној, тешкој и комплексној ситуацији, пре свега политички, те с тога морамо да бранимо своје интересе и нађемо начин да се настави раст и развој, сачувају радна места и повећају плате и пензије.

Истовремено, председница Владе је напоменула да су последњих дана скоро сви светски званичници указали на то да ће бити несташица хране и да свету прети глад, пре свега Африци, али и другим континентима, укључујући и Европу.

Она је нагласила да ће Србија имати довољно хране и да је наша држава прва говорила о робним резервама и да ће набавити оно што нам недостаје, што је, како је рекла, и учињено.

Брнабић се осврнула и на посету председника Европског савета Шарла Мишела Београду, оценивши да је она била потребна како би грађани Србије видели да постоји суштинска и дубинска веза ЕУ и наше земље, а не само притисак.

Она је рекла да је захвална Мишелу на посети и на томе што је провео значајно време у Београду.

Не слажемо се по свим питањима, али су односи Србије са ЕУ суштински и стратешки, указала је премијерка и навела да је 70 одсто страних, директних инвестиција у Србију из земаља чланица Уније, а да је 66 одсто нашег извоза у ЕУ.

Према њеним речима, посета Мишела и потписивање уговора са ЕУ о додатних 84,5 милиона евра за улагање у српски стартап екосистем и иновативне компаније, најбољи је начин да се покажу позитивне стране сарадње Уније и Србије.

Брнабић је пренела да разговори између Мишела и председника Републике Александра Вучића нису били нимало лаки и да су двојица званичника највише разговарали о темама о којима Србија и ЕУ нису сагласне.

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Претходна вест

Србија се успешно припрема за предстојећу кризу

Следећа вест

Регионална сарадња од кључног значаја за Западни Балкан

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *