Отварање врата највећим страним директним инвестицијама у историји Србије

Нема коментара Share:

Председник Републике Србије Александар Вучић, канцелар СР Немачке Олаф Шолц и потпредседник Европске комисије и европски комесар за међуинституционалне односе и стратешко предвиђање Марош Шефчович поручили су данас да ће Меморандум о разумевању Европске уније и Србије о стратешком партнерству о одрживим сировинама, ланцима производње батерија и електричним возилима, донети нашој земљи дуготрајну перспективу развоја.

Вучић је, на заједничкој конференцији за новинаре, након потписивања тог документа, оценио да ће ово бити прекретница и квантни скок у будућност Србије.

Све везано за рудник литијума радићемо транспарентно и ништа нећемо крити од људи. Србија ће инсистирати на заштити животне средине и на томе да вода и ваздух наших грађана у Јадру и Рађевини буду чисти, рекао је Вучић, додавши да ће овај пројекат донети убедљиво највеће инвестиције које смо икада имали у нашој земљи.

Он је указао и на то да ћемо се ми сами изборити за коначног произвођача електричних аутомобила.

Шолц је изразио задовољство тиме што је у Београду потписан важан споразум између Европске комисије и Србије који ће, како је рекао, јачати сарадњу у снабдевању сировинама.

Он је навео да је реч о важном европском пројекту, наводећи да је неопходно да Европа остане суверена у свету који се мења и не буде зависна од других, због чега треба да се открију нови извори сировина.

Желим изричито да кажем да је пројекат Јадар пре свега добар за Србију, а носи добре економске перспективе развоја за цео регион, поручио је немачки канцелар.

Шефчович је рекао да ће документи који су данас потписани додатно истаћи партнерство између ЕУ и Србије и додао да ће они отворити врата највећим страним директним инвестицијама у историји Србије.

Говоримо о историјском дану за Србију, као и за Европу, рекао је Шефчович, нагласивши да потписивањем Меморандума и Србија и ЕУ већ доказују да живе у ери чисте технологије.

Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије

Претходна вест

Извоз ИКТ производа и услуга за првих пет месеци увећан за 20,5 одсто

Следећа вест

Наставак улагања у културу кроз програм „Градови у фокусу“

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *