Председница Владе Републике Србије Ана Брнабић отворила је данас у Новом Саду први развојни центар ИБМ-а, поручивши том приликом да је ово велики дан за Србију јер се отвара развојни центар највеће глобалне компаније која је претеча читаве ИТ индустрије.
Брнабић је указала на то да је ово уједно и први центар у којем ће се развијати технологије за потребе ИБМ-а.
Долазак ИБМ-а на овај начин је велики сигнал и говори о томе да смо значајна дестинација на светској пословној мапи, рекла је Брнабић и подсетила на то да је та компанија у Београду до сада само продавала своја решења, али да никада није развијала технологију за своје потребе.
Премијерка је напоменула да су пре две седмице амбасадор САД у Београду Кристофер Хил и председник Србије Александар Вучић отворили представништво једне од највећих компанија за електрична возила „Ривиан“, а да се сада отвара и развојни центар ИБМ-а.
То је од огромног значаја за наш привредни раст и ово је ветар у леђа и подстицај за то да верујемо у наше таленте. Већ се најављује да ће ова канцеларија наставити да расте. Хвала ИБМ-у на томе што верује у нас, нагласила је премијерка, и поручила да их нећемо разочарати.
Генерални директор ИБМ-а за Србију, Црну Гору, Македонију и Албанију Никола Полић напоменуо је да ће се у канцеларији те компаније у Новом Саду развијати софтвер.
Ово је велика ствар за локални ИБМ, јер коначно отварамо још једну канцеларију у Србији, која ће се бавити врло конкретним развојем технологија. За Србију је то важно, јер се тиме показује да је она одлично место за долазак великих технолошких компанија. Захваљујући овом развојном центру моћи ћемо да пружимо боље услуге и подршку корисницима у ширем региону, истакао је Полић.
Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић истакао је да је тај град препознат као центар ИТ индустрије.
У Новом Саду имамо готово 900 ИТ компанија у којима је запослено десет хиљада људи. Хвала премијерки Брнабић на томе што нам је довела овако важне инвеститоре. ИБМ-у желимо да се у Новом Саду осећа као код своје куће, поручио је градоначелник.
У канцеларији ИБМ-а у Новом Саду је тренутно запослено 38 инжењера, најављује се запошљавање још толико, а реч је о младим стручњацима који су се школовали на Универзитету у Новом Саду.
Извор текста: Вебсајт Владе Републике Србије